TVS07RF-25-37BB
Mfr.Part #
TVS07RF-25-37BB
Description
CONN RCPT HSG FMALE 37POS PNL MT
Type :
For Female Sockets
Orientation :
B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
TVS07RF-25-37BB
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 37 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-37BB Overview
TVS07RF-25-37BB Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-37BB Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-37BB Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT