TVS07RF-25-37AD
Mfr.Part #
TVS07RF-25-37AD
Description
CONN RCPT HSG MALE 37POS PNL MT
Stock
1
In Stock :
1
Shell Size - Insert :
25-37
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Published :
2013
Orientation :
D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
For Male Pins
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
TVS07RF-25-37AD
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 37 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-37AD Overview
TVS07RF-25-37AD Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-37AD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-37AD Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT