TVS07RF-25-29BA
Mfr.Part #
TVS07RF-25-29BA
Description
CONN RCPT HSG FMALE 29POS PNL MT
Stock
32
In Stock :
32
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
A
Type :
For Female Sockets
16
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
TVS07RF-25-29BA
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 29 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-29BA Overview
Packaging is Receptacle Housing.Panel Mount is the mounting type.Packaging for the product is carried out via a Bulk case.As a product of the MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV Series, it can be found in this category.In addition to its many benefits, this part is also compatible with other products of [0].It has 29 pins.
TVS07RF-25-29BA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-29BA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-29BA Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT