TVS07RF-25-24JB-LC
Mfr.Part #
TVS07RF-25-24JB-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 24POS PNL MT
Stock
1
In Stock :
1
Circular
ECCN Code :
EAR99
Type :
For Female Sockets
Shell Size - Insert :
25-24
Orientation :
B
HTS Code :
Published :
2012
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Aluminum
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-24JB-LC Overview
TVS07RF-25-24JB-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-24JB-LC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-24JB-LC Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT