TVS07RF-25-24JA-LC
Mfr.Part #
TVS07RF-25-24JA-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 24POS PNL MT
Stock
95
In Stock :
95
Type :
For Female Sockets
Orientation :
A
Shell Size - Insert :
25-24
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2012
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contacts Not Included
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-24JA-LC Overview
TVS07RF-25-24JA-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-24JA-LC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-24JA-LC Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT