TVS07RF-25-24BB
Mfr.Part #
TVS07RF-25-24BB
Description
CONN RCPT HSG FMALE 24POS PNL MT
Stock
1
In Stock :
1
Shell Size - Insert :
25-24
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
B
Published :
2013
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Type :
For Female Sockets
Datasheets
TVS07RF-25-24BB
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-24BB Overview
TVS07RF-25-24BB Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-24BB Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-24BB Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT