TVS07RF-25-24BA
Mfr.Part #
TVS07RF-25-24BA
Description
CONN RCPT HSG FMALE 24POS PNL MT
Stock
95
In Stock :
95
Orientation :
A
Type :
For Female Sockets
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
2013
Shell Size - Insert :
25-24
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
TVS07RF-25-24BA
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-24BA Overview
TVS07RF-25-24BA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-24BA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-24BA Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT