TVS07RF-25-24A
Mfr.Part #
TVS07RF-25-24A
Description
CONN RCPT HSG MALE 24POS PNL MT
Stock
107
In Stock :
107
Type :
For Male Pins
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
24
Environment Resistant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shell Size - Insert :
25-24
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Aluminum
Number of Pins :
Published :
2013
Datasheets
TVS07RF-25-24A
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-24A Overview
TVS07RF-25-24A Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-24A Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-24A Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT