TVS07RF-25-19HD
Mfr.Part #
TVS07RF-25-19HD
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Stock
1
In Stock :
1
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
D
Published :
2012
Datasheets
TVS07RF-25-19HD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk D Threaded
TVS07RF-25-19HD Overview
TVS07RF-25-19HD Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-19HD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-19HD Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER