TVS07RF-25-19HC
Mfr.Part #
TVS07RF-25-19HC
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Stock
4
In Stock :
4
Orientation :
C
Published :
2001
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
TVS07RF-25-19HC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk C Threaded
TVS07RF-25-19HC Overview
TVS07RF-25-19HC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-19HC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-19HC Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER