TVS07RF-25-19HB
Mfr.Part #
TVS07RF-25-19HB
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Stock
22
In Stock :
22
Environment Resistant
ECCN Code :
EAR99
Published :
2013
Orientation :
B
Unknown
Number of Pins :
12
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Shell Size - Insert :
25-19
Datasheets
TVS07RF-25-19HB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk B Threaded
TVS07RF-25-19HB Overview
TVS07RF-25-19HB Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-19HB Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-19HB Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER