TVS07RF-25-19BD
Mfr.Part #
TVS07RF-25-19BD
Description
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT
Stock
1
In Stock :
1
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Environment Resistant
Contact Plating :
Gold
Orientation :
D
Shell Size - Insert :
25-19
Gender :
FEMALE
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Contact Type :
Crimp
ECCN Code :
EAR99
Published :
2013
Datasheets
TVS07RF-25-19BD
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 19 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-19BD Overview
TVS07RF-25-19BD Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-19BD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-19BD Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT