TVS07RF-25-19BA
Mfr.Part #
TVS07RF-25-19BA
Description
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT
Crimp
Factory Lead Time :
12 Weeks
Unknown
Gender :
FEMALE
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~200°C
For Female Sockets
Contact Plating :
Gold
Datasheets
TVS07RF-25-19BA
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 19 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-25-19BA Overview
TVS07RF-25-19BA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-25-19BA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-25-19BA Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT