TVS07RF-23-21BE
Mfr.Part #
TVS07RF-23-21BE
Description
CONN RCPT HSG FMALE 21POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Datasheets
TVS07RF-23-21BE
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 21 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-23-21BE Overview
TVS07RF-23-21BE Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-23-21BE Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-23-21BE Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT