TVS07RF-23-21B
Mfr.Part #
TVS07RF-23-21B
Description
CONN RCPT HSG FMALE 21POS PNL MT
Stock
248
In Stock :
248
Published :
2013
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Shell Size - Insert :
23-21
Factory Lead Time :
2 Weeks
Orientation :
A
Type :
For Female Sockets
Datasheets
TVS07RF-23-21B
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 21 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-23-21BA Overview
TVS07RF-23-21BA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-23-21BA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-23-21BA Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT