TVS07RF-21-41HE
Mfr.Part #
TVS07RF-21-41HE
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Orientation :
E
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Environment Resistant
HTS Code :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
TVS07RF-21-41HE
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk E Threaded
TVS07RF-21-41HE Overview
TVS07RF-21-41HE Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-21-41HE Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-21-41HE Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER