TVS07RF-21-41HC
Mfr.Part #
TVS07RF-21-41HC
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Published :
HTS Code :
Orientation :
C
Datasheets
TVS07RF-21-41HC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk C Threaded
TVS07RF-21-41HC Overview
TVS07RF-21-41HC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-21-41HC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-21-41HC Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER