TVS07RF-21-41AE
Mfr.Part #
TVS07RF-21-41AE
Description
CONN RCPT HSG MALE 41POS PNL MT
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Gender :
FEMALE
Contact Plating :
Gold
Type :
For Male Pins
Orientation :
E
Crimp
Published :
Datasheets
TVS07RF-21-41AE
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 41 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-21-41AE Overview
TVS07RF-21-41AE Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-21-41AE Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-21-41AE Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT