TVS07RF-21-41AA
Mfr.Part #
TVS07RF-21-41AA
Description
CONN RCPT HSG MALE 41POS PNL MT
Stock
2
In Stock :
2
Type :
For Male Pins
Gender :
FEMALE
Shell Size - Insert :
21-41
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
TVS07RF-21-41AA
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 41 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-21-41AA Overview
TVS07RF-21-41AA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-21-41AA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-21-41AA Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT