TVS07RF-21-39BC
Mfr.Part #
TVS07RF-21-39BC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 39POS PNL MT
Datasheets
TVS07RF-21-39BC
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 39 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-21-39BC Overview
TVS07RF-21-39BC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-21-39BC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-21-39BC Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT