TVS07RF-17-26AE
Mfr.Part #
TVS07RF-17-26AE
Description
CONN RCPT HSG MALE 26POS PNL MT
Datasheets
TVS07RF-17-26AE
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 26 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-17-26AE Overview
TVS07RF-17-26AE Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-17-26AE Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-17-26AE Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT