TVS07RF-15-18BD
Mfr.Part #
TVS07RF-15-18BD
Description
CONN RCPT HSG FMALE 18POS PNL MT
Datasheets
TVS07RF-15-18BD
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 18 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-15-18BD Overview
TVS07RF-15-18BD Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-15-18BD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-15-18BD Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT