TVS07RF-15-18AE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TVS07RF-15-18AE
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSG MALE 18POS PNL MT
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Product Category :
Circular Connector Housings
Datasheets
TVS07RF-15-18AE
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 18 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-15-18AE Overview
TVS07RF-15-18AE Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-15-18AE Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-15-18AE Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT