TVS07RF-15-15AE
Mfr.Part #
TVS07RF-15-15AE
Description
CONN RCPT HSG MALE 15POS PNL MT
Datasheets
TVS07RF-15-15AE
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 15 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RF-15-15AE Overview
The packaging contains Receptacle Housing.There is a Panel Mount mounting type for the device.This product is packaged in a case marked Bulk.Product number MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV belongs to the MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV Series.It shares a number of benefits with other For Male Pins products.A 16 pin is provided on the device.
TVS07RF-15-15AE Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RF-15-15AE Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RF-15-15AE Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT