TVS06RS-19-32SA
Mfr.Part #
TVS06RS-19-32SA
Description
CONN PLUG FMALE 32POS GOLD CRIMP
Orientation :
A
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Shielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Datasheets
TVS06RS-19-32SA
Plug, Female Sockets Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Threaded
TVS06RS-19-32SA Overview
TVS06RS-19-32SA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS06RS-19-32SA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS06RS-19-32SA Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER