TVS06RS-19-32AC
Mfr.Part #
TVS06RS-19-32AC
Description
CONN PLUG HSG MALE 32POS INLINE
Datasheets
TVS06RS-19-32AC
Plug Housing Stainless Steel Free Hanging (In-Line) Nickel 32 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS06RS-19-32AC Overview
TVS06RS-19-32AC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS06RS-19-32AC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS06RS-19-32AC Circular Connectors applications.
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT