TV06B850J-G
Mfr.Part #
TV06B850J-G
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AA
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Unidirectional Channels :
1
Polarity :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
600W
Clamping Voltage :
137V
Peak Pulse Current :
4.38A
Mount :
Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power Line Protection :
No
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
600W
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Reverse Standoff Voltage :
85V
Breakdown Voltage :
99.2V