TV06B450JB-HF
Mfr.Part #
TV06B450JB-HF
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
No
ECCN Code :
EAR99
Power - Peak Pulse :
600W
Peak Pulse Power :
600W
Bidirectional Channels :
1
Clamping Voltage :
72.7V
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
Reverse Standoff Voltage :
45V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Peak Pulse Current :
8.25A