TV06B430JB-HF
Mfr.Part #
TV06B430JB-HF
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
Product Category :
Number of Channels :
Polarity :
Bidirectional
Bidirectional Channels :
Reverse Standoff Voltage :
43V
Peak Pulse Power :
600W
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Peak Pulse Current :
8.65A
Power - Peak Pulse :
600W
Clamping Voltage :
69.4V
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V