TV06B181JB-G
Mfr.Part #
TV06B181JB-G
Description
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AA
Reverse Standoff Voltage :
180V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Bidirectional Channels :
Clamping Voltage :
291.6V
Polarity :
Bidirectional
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Peak Pulse Power :
600W
Peak Pulse Current :
2.06A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Published :
Power - Peak Pulse :
600W
Breakdown Voltage :
222.48V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage - Breakdown (Min) :
200V