TV06B181J-HF
Mfr.Part #
TV06B181J-HF
Description
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AA
Product Category :
Unidirectional Channels :
1
Number of Unidirectional Channels :
1
Reverse Standoff Voltage :
180V
Voltage - Breakdown (Min) :
200V
Power Line Protection :
No
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Clamping Voltage :
291.6V
Power - Peak Pulse :
600W
Peak Pulse Current :
2.06A
Polarity :
Unidirectional
Peak Pulse Power :
600W