TV06B111J-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV06B111J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Power Line Protection :
No
ECCN Code :
EAR99
Number of Unidirectional Channels :
1
Unidirectional Channels :
1
Clamping Voltage :
177V
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Reverse Standoff Voltage :
110V
Polarity :
Unidirectional
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Peak Pulse Current :
3.39A
Type :
Zener
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Peak Pulse Power :
600W
Power - Peak Pulse :
600W