TV06A240J-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV06A240J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Factory Lead Time :
1 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
15.4A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V