TV04A450J-G
Mfr.Part #
TV04A450J-G
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA
R-PDSO-C2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Form :
C BEND
Number of Elements :
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Power Dissipation-Max :
1W
Peak Pulse Power :
400W
2
Configuration :
Single
Power - Peak Pulse :
400W
Clamping Voltage :
72.7V
Peak Pulse Current :
5.5A
Number of Unidirectional Channels :
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Reverse Standoff Voltage :
45V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ