TV04A201J-G
Mfr.Part #
TV04A201J-G
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMA
Peak Pulse Power :
400W
Reverse Standoff Voltage :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
224V
Power Dissipation-Max :
1W
No
Terminal Form :
C BEND
Clamping Voltage :
324V
Peak Pulse Current :
1.23A