TV04A180J-HF
Mfr.Part #
TV04A180J-HF
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA
Reverse Standoff Voltage :
18V
Peak Pulse Power :
400W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power - Peak Pulse :
400W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Peak Pulse Current :
13.7A
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Clamping Voltage :
29.2V
Published :
Breakdown Voltage :
21.1V