TV02W330B-HF
Mfr.Part #
TV02W330B-HF
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123
Stock
89
In Stock :
89
Product Category :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Breakdown Voltage :
38.65V
Power Line Protection :
No
Configuration :
Single
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Peak Pulse Current :
3.75A
Power Dissipation-Max :
0.4W
Peak Pulse Power :
200W
Package / Case :
SOD-123
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
10 Weeks
Clamping Voltage :
53.3V
Polarity :
Bidirectional
Published :
2011
Bidirectional Channels :
Dual
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
Number of Channels :
1
Reverse Standoff Voltage :
33V
Power - Peak Pulse :
200W