TV02W220-G
Mfr.Part #
TV02W220-G
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123
Power - Peak Pulse :
200W
Breakdown Voltage :
24.4V
ROHS3 Compliant
Clamping Voltage-Max :
35.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Polarity :
Unidirectional
JESD-30 Code :
R-PDSO-F2
JESD-609 Code :
e3
Terminal Form :
Flat
Max Power Dissipation :
1kW
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Elements :
1
Diode Element Material :
SILICON
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.63A
Number of Terminations :
2
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Dual
Unidirectional Channels :
Reverse Standoff Voltage :
22V