TV02W130-HF
Mfr.Part #
TV02W130-HF
Package / Case
SOD-123
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SOD123
Termination :
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Configuration :
Single
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
SOD-123
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
200W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1kW
Number of Terminations :
2
Published :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Reverse Standoff Voltage :
13V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9.3A
Unidirectional Channels :
1
JESD-609 Code :
e3
Diode Element Material :
SILICON
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Position :
Dual
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
JESD-30 Code :
R-PDSO-F2
Number of Elements :
Surface Mount
Breakdown Voltage :
14.4V
Polarity :
Unidirectional
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ