TV02W120-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV02W120-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
SOD-123
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SOD123
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
SOD-123
Supplier Device Package :
Reverse Standoff Voltage :
12V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
10.05A
Power Line Protection :
No
Power - Peak Pulse :
200W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1kW
Published :
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Type :
Zener
Breakdown Voltage :
13.3V