TSW-130-30-G-S
Mfr.Part #
TSW-130-30-G-S
Description
CONN HDR .100" 30POS
Headers, Male Pins
Filter Feature :
No
Pbfree Code :
yes
Lead Pitch :
2.54mm
JESD-609 Code :
e4
Number of Contacts :
30
Number of Rows :
1
Factory Lead Time :
2 Weeks
Contact Plating :
Gold
Published :
Termination :
Solder
Contact Material :
Bronze
DIN Conformance :
UL Flammability Code :
94V-0