TST10H100CW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TST10H100CW
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
TO-220-3
Datasheet
Download
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 5A TO220AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
700mV @ 5A
Current - Average Rectified (Io) :
5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100μA @ 100V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Supplier Device Package :
TO-220AB
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tube
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diode Type :
Schottky
Package / Case :
TO-220-3
Operating Temperature - Junction :
-55°C~150°C
Datasheets
TST10H100CW
Taiwan Semiconductor TST10H100CW
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 700mV @ 5A -55°C~150°C 100μA @ 100V Tube TO-220-3 Through Hole