TSB12LV26PZT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TSB12LV26PZT
Manufacturer
Texas Instruments
Package / Case
100-TQFP
Datasheet
Download
Description
IC IEEE 1394 HOST CNTRLR 100TQFP
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Controllers
Base Part Number :
TSB12LV26
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Radiation Hardening :
No
Terminal Position :
QUAD
Data Transfer Rate-Max :
132 MBps
Weight :
657.000198mg
Number of Pins :
100
Package / Case :
100-TQFP
Function :
Controller
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
4 (72 Hours)
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
70°C
Thickness :
1mm
Length :
14mm
Min Operating Temperature :
0°C
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height :
1.2mm
HTS Code :
Interface :
PCI
Number of Terminations :
100
Width :
14mm
Terminal Pitch :
0.5mm
Protocol :
IEEE 1394
Supply Voltage :
3.3V
ECCN Code :
EAR99
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Additional Feature :
ALSO REQUIRES 5V SUPPLY
Lead Free :
Lead Free
Standards :
IEEE 1394a-2000, OHCI-Lynx™
Voltage - Supply :
3.3V 5V