TS5022-151M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TS5022-151M
Manufacturer
Tamura
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 1.35A 220MOHM SM
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.295 7.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
5MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
60 @ 100kHz
Test Frequency :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.724Lx0.591W 18.40mmx15.00mm
Series :
TS5022
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
150μH
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Current Rating :
1.35A
Datasheets
TS5022-151M
TS5022-151M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD