TS30012-M033QFNR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TS30012-M033QFNR
Manufacturer
Semtech
Description
IC REG BUCK 3.3V 2A 16QFN
Manufacturer :
Semtech
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Datasheets
TS30012-M033QFNR
Semtech TS30012-M033QFNR
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators Semtech TS30012-M033QFNR Overview
Introducing the Semtech TS30012-M033QFNR, a cutting-edge integrated circuit (IC) regulator designed to meet the demanding requirements of modern electronic devices. This high-performance buck regulator offers a stable output voltage of 3.3V with a maximum current rating of 2A, ensuring reliable power delivery for a wide range of applications.
TS30012-M033QFNR Features
  • Integrated buck regulator IC
  • Output voltage: 3.3V
  • Maximum output current: 2A
  • Compact 16QFN package
  • Efficient power management
  • Wide input voltage range
  • Low standby current
  • Overcurrent and thermal protection
  • RoHS compliant
TS30012-M033QFNR Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL