TS1608-682M
Mfr.Part #
TS1608-682M
Manufacturer
Tamura
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8MH 40MA 25 OHM SMD
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Frequency - Self Resonant :
1MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±20%
Current Rating :
40mA
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
50 @ 100kHz
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Inductance :
6.8mH
Test Frequency :
100kHz
Series :
TS1608
DC Resistance (DCR) :
25Ohm Max
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
TS1608-682M
TS1608-682M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD