TRR03EZPJ475
Mfr.Part #
TRR03EZPJ475
Description
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
4.7MOhm
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur
Construction :
Chip
Tape and Reel (TR)
Reference Standard :
TS 16949
Datasheets
TRR03EZPJ475
ROHM Semiconductor TRR03EZPJ475
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 4.7MOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C