TRR03EZPJ275
Mfr.Part #
TRR03EZPJ275
Description
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Resistance :
2.7MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thick Film
Construction :
Chip
TRR
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Reference Standard :
TS 16949
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Working Voltage :
50V
Datasheets
TRR03EZPJ275
ROHM Semiconductor TRR03EZPJ275
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 2.7MOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C