TRR03EZPJ240
Mfr.Part #
TRR03EZPJ240
Description
RES SMD 24 OHM 5% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
Factory Lead Time :
8 Weeks
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Reference Standard :
TS 16949
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
24Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TRR03EZPJ240
ROHM Semiconductor TRR03EZPJ240
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 24Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C