TRR03EZPJ223
Mfr.Part #
TRR03EZPJ223
Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Anti-Sulfur
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
50V
TRR
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Reference Standard :
TS 16949
Published :
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
22kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TRR03EZPJ223
ROHM Semiconductor TRR03EZPJ223
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 22kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C